Kırmızı kategoride aranan terörist etkisiz hale getirildi

 Tarih: 19-06-2019 08:18:38
İçişleri Bakanlığı, Bitlis'teki operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, kırmızı kategoride aranan Şerif Yakut olduğunun belirlendiğini açıkladı.
Kırmızı kategoride aranan terörist etkisiz hale getirildi

Bitlis'te İl Jandarma Komutanlığınca bugün gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, kırmızı kategoride aranan Şerif Yakut olduğu tespit edildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, iç güvenlik operasyonları kapsamında, Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca Bitlis-Merkez ilçe Kayadağ köyü kırsalında bugün "Şehit Jandarma Onbaşı Hakan IŞIK 2019-60 Operasyonu" gerçekleştirildi.

Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, Terörden Arananlar Listesi'nde kırmızı kategoride 4 milyon lira ödülle aranan, sözde orta saha sorumlusu "Ali Piling" kod adlı Şerif Yakut olduğu belirlendi.

Söz konusu teröristin son bir yılda Diyarbakır, Batman, Bitlis, Muş, Elazığ ve Bingöl'deki eylemlerin talimatını verdiği öğrenildi.

"Silah ve teçhizatıyla ölü ele geçirildi"
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, merkeze bağlı Kayadağ köyü kırsalında 17 Haziran'da "Şehit Jandarma Onbaşı Hakan Işık 2019-60 Operasyonu" gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Operasyonda Terörden Arananlar Listesi'nde 4 milyon lira ödülle "kırmızı kategoride" yer alan sözde orta saha eyalet sorumlusu Ali Piling kod adlı örgüt mensubu Şerif Yakut, silah ve teçhizatıyla ölü ele geçirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, il genelinde terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir."

  Editör: Adnan Korkmaz
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize nasıl buldunuz?
    PUAN DURUMU
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Alanyaspor 7 4 1 2 13 8 14 +5
    2 Sivasspor 7 3 1 3 12 7 12 +5
    3 Trabzonspor 7 3 1 3 13 9 12 +4
    4 Konyaspor 7 3 1 3 10 6 12 +4
    5 Fenerbahçe 7 3 2 2 11 7 11 +4
    6 İstanbul Başakşehir 7 3 2 2 12 9 11 +3
    7 Antalyaspor 7 3 2 2 9 9 11 0
    8 Gaziantep FK 7 3 2 2 12 13 11 -1
    9 Yeni Malatyaspor 7 3 3 1 16 10 10 +6
    10 Galatasaray 7 2 1 4 6 6 10 0
    11 Göztepe 7 2 2 3 6 5 9 +1
    12 Beşiktaş 7 2 3 2 10 12 8 -2
    13 Denizlispor 7 2 3 2 6 8 8 -2
    14 Çaykur Rizespor 7 2 3 2 6 11 8 -5
    15 MKE Ankaragücü 7 2 3 2 6 11 8 -5
    16 Kasımpaşa 7 2 4 1 7 11 7 -4
    17 Gençlerbirliği 7 0 4 3 6 12 3 -6
    18 Kayserispor 7 0 4 3 7 14 3 -7
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Ümraniyespor 7 4 1 2 13 8 14 +5
    2 Hatayspor 7 4 1 2 10 5 14 +5
    3 Balıkesirspor 7 4 2 1 11 8 13 +3
    4 Akhisarspor 7 4 2 1 9 6 13 +3
    5 Fatih Karagümrük 7 3 1 3 12 8 12 +4
    6 Altay 7 3 1 3 11 9 12 +2
    7 Bursaspor 7 4 3 0 11 11 12 0
    8 Keçiörengücü 7 2 0 5 5 3 11 +2
    9 İstanbulspor 7 2 1 4 12 11 10 +1
    10 BB Erzurumspor 7 3 3 1 7 7 10 0
    11 Adana Demirspor 7 2 1 4 8 4 10 +4
    12 Osmanlıspor FK 7 3 3 1 9 10 10 -1
    13 Menemenspor 7 2 4 1 5 11 7 -6
    14 Adanaspor 7 1 3 3 10 12 6 -2
    15 Altınordu 7 1 4 2 8 9 5 -1
    16 Giresunspor 7 1 4 2 6 13 5 -7
    17 Boluspor 7 0 5 2 5 11 2 -6
    18 Eskişehirspor 7 1 5 1 8 14 2 -6
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Manisa FK 8 7 0 1 27 8 22 +19
    2 Samsunspor 8 5 0 3 18 4 18 +14
    3 Yeni Çorumspor 8 6 2 0 12 8 18 +4
    4 Tarsus İdman Yurdu 8 5 3 0 9 10 15 -1
    5 Afjet Afyonspor 8 4 2 2 14 7 14 +7
    6 Zonguldak Kömürspor 8 4 2 2 10 5 14 +5
    7 Sancaktepe Bld 8 4 4 0 16 8 12 +8
    8 Sarıyer 8 3 2 3 6 7 12 -1
    9 Pendikspor 8 3 3 2 8 7 11 +1
    10 Hekimoğlu Trabzon 8 3 3 2 15 18 11 -3
    11 İnegölspor 8 3 4 1 12 8 10 +4
    12 Kırklarelispor 8 2 2 4 6 12 10 -6
    13 Başkent Akademi FK 8 2 4 2 11 12 8 -1
    14 Gümüşhanespor 8 2 5 1 9 13 7 -4
    15 Amed Sportif 8 1 3 4 3 7 7 -4
    16 1922 Konyaspor 8 2 6 0 7 15 6 -8
    17 Hacettepe Spor 8 1 5 2 4 17 5 -13
    18 Şanlıurfaspor 8 0 7 1 0 21 11 -21
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Karaköprü Belediyespor 8 5 0 3 9 1 18 +8
    2 Serik Belediyespor 8 5 1 2 16 9 17 +7
    3 Artvin Hopaspor 8 4 0 4 12 6 16 +6
    4 24 Erzincanspor 8 4 1 3 10 4 15 +6
    5 Çatalcaspor 8 4 1 3 11 7 15 +4
    6 Buca FK 8 4 3 1 11 10 13 +1
    7 Şile Yıldızspor 8 3 3 2 6 5 11 +1
    8 68 Aksaray Belediyespor 8 3 3 2 6 5 11 +1
    9 Düzcespor 8 3 3 2 5 5 11 0
    10 Çankaya FK 8 3 3 2 7 8 11 -1
    11 Silivrispor 8 2 3 3 8 7 9 +1
    12 Erzin Spor Kulübü 8 2 3 3 7 8 9 -1
    13 Yeni Orduspor 8 1 1 6 2 3 9 -1
    14 Kızılcabölükspor 8 2 3 3 9 13 9 -4
    15 Sultanbeyli Bld. 8 1 3 4 4 7 7 -3
    16 Yomraspor 8 1 4 3 3 8 6 -5
    17 Tokatspor 8 0 6 2 5 12 2 -7
    18 Manisaspor 8 0 6 2 3 16 4 -13
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     18/10/2019 Galatasaray vs Sivasspor
     19/10/2019 Antalyaspor vs Gençlerbirliği
     19/10/2019 İstanbul Başakşehir vs Göztepe
     19/10/2019 Trabzonspor vs Gaziantep FK
     19/10/2019 MKE Ankaragücü vs Beşiktaş
     20/10/2019 Kayserispor vs Kasımpaşa
     20/10/2019 Alanyaspor vs Çaykur Rizespor
     20/10/2019 Denizlispor vs Fenerbahçe
     21/10/2019 Konyaspor vs Yeni Malatyaspor
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     18/10/2019 Akhisarspor vs Eskişehirspor
     19/10/2019 Hatayspor vs Adana Demirspor
     19/10/2019 Bursaspor vs Ümraniyespor
     19/10/2019 Menemenspor vs BB Erzurumspor
     20/10/2019 Keçiörengücü vs Balıkesirspor
     20/10/2019 Boluspor vs Giresunspor
     20/10/2019 Adanaspor vs İstanbulspor
     20/10/2019 Altınordu vs Altay
     21/10/2019 Fatih Karagümrük vs Osmanlıspor FK
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     19/10/2019 Van Spor vs Sivas Belediyespor
     19/10/2019 Eyüpspor vs Ankara Demirspor
     19/10/2019 Tuzlaspor vs Bodrumspor
     20/10/2019 Bayburt Özel İdare Spor vs Ergene Velimeşe
     20/10/2019 Elazığspor vs Kahramanmaraşspor
     20/10/2019 Kastamonuspor 1966 vs Uşak Spor
     20/10/2019 Kırşehir Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
     20/10/2019 Bandırmaspor vs Niğde Anadolu FK
     20/10/2019 Sakaryaspor vs Etimesgut Belediyespor
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     19/10/2019 Çankaya FK vs Yomraspor
     19/10/2019 Silivrispor vs Artvin Hopaspor
     20/10/2019 Karaköprü Belediyespor vs Tokatspor
     20/10/2019 24 Erzincanspor vs 68 Aksaray Belediyespor
     20/10/2019 Düzcespor vs Yeni Orduspor
     20/10/2019 Erzin Spor vs Çatalcaspor
     20/10/2019 Serik Belediyespor vs Sultanbeyli Bld.
     20/10/2019 Şile Yıldızspor vs Manisaspor
     20/10/2019 Buca FK vs Kızılcabölükspor
    HABER ARŞİVİ
    GAZETEMİZ
    ŞANS OYUNLARI
    YUKARI