Atletizmde 13 madalya

 Tarih: 03-07-2019 14:58:20
Romanya'da düzenlenen 20 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonası'nın ilk gününde milli takım, 4 altın, 6 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 13 madalya aldı.
 Atletizmde 13 madalya

20 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonası'nın ilk gününde milli sporcular, 13 madalya aldı.

Türkiye Atletizm Federasyonundan (TAF) yapılan açıklamaya göre milliler, Romanya'nın Cluj-Napoca kentinde düzenlenen organizasyonda 4 altın, 6 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 13 madalya kazandı.

Gülle atmada, Alperen Karahan, sırıkla atlamada Mesure Tutku Yılmaz, 3000 metrede İnci Kalkan, ciritte de Esra Türkmen şampiyonanın ilk gününde kürsünün en üst basamağına çıkan isimler oldular.

Türkiye rekorunu geliştirdi
Gülle atma erkeklerde birinci olan Alperen Karahan, 21.48’lik atışıyla kendisine ait Türkiye rekorunu 61 santimetre geliştirdi. Eski derecesi 20.87 ile 20 yaş altı Avrupa sıralamasında lider olan milli atlet, ayrıca tüm zamanlarda 20 yaş altı kategorisinde Avrupa’nın en iyi altıncı atışına da imza atmış oldu.

Şampiyonanın ilk gününde ay-yıldızlı ekibin aldığı madalyalar şöyle:

Altın madalya
Gülle atma erkekler: Alperen Karahan, 21.48 metre, Sırıkla atlama kadınlar: Mesure Tutku Yılmaz, 3,90 metre, Cirit atma kadınlar: Esra Türkmen, 52 metre, 3000 metre kadınlar: İnci Kalkan, 9.52.01

Gümüş madalya
Çekiç atma erkekler: Batuhan Hızal, 72 metre, Üç adım atlama: Esra Yılmaz, 13,16 metre, 5000 metre erkekler: Mahsum Değer, 14.50.53, 800 metre: Tuğba Toptaş, 2.08.45, 3000 metre su engelli: Yonca Kutluk, 10.54.95, 100 metre: Aşkın Sadi Aşkın, 10.57

Bronz madalya
400 metre erkekler: Kubilay Ençu, 48.40, 400 metre engelli erkekler: Atakan Tiktaş, 53.87, 1500 metre erkekler: Ahmet Mutlu, 3:58.54

  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Haber merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize nasıl buldunuz?
    PUAN DURUMU
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Alanyaspor 7 4 1 2 13 8 14 +5
    2 Sivasspor 7 3 1 3 12 7 12 +5
    3 Trabzonspor 7 3 1 3 13 9 12 +4
    4 Konyaspor 7 3 1 3 10 6 12 +4
    5 Fenerbahçe 7 3 2 2 11 7 11 +4
    6 İstanbul Başakşehir 7 3 2 2 12 9 11 +3
    7 Antalyaspor 7 3 2 2 9 9 11 0
    8 Gaziantep FK 7 3 2 2 12 13 11 -1
    9 Yeni Malatyaspor 7 3 3 1 16 10 10 +6
    10 Galatasaray 7 2 1 4 6 6 10 0
    11 Göztepe 7 2 2 3 6 5 9 +1
    12 Beşiktaş 7 2 3 2 10 12 8 -2
    13 Denizlispor 7 2 3 2 6 8 8 -2
    14 Çaykur Rizespor 7 2 3 2 6 11 8 -5
    15 MKE Ankaragücü 7 2 3 2 6 11 8 -5
    16 Kasımpaşa 7 2 4 1 7 11 7 -4
    17 Gençlerbirliği 7 0 4 3 6 12 3 -6
    18 Kayserispor 7 0 4 3 7 14 3 -7
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Ümraniyespor 7 4 1 2 13 8 14 +5
    2 Hatayspor 7 4 1 2 10 5 14 +5
    3 Balıkesirspor 7 4 2 1 11 8 13 +3
    4 Akhisarspor 7 4 2 1 9 6 13 +3
    5 Fatih Karagümrük 7 3 1 3 12 8 12 +4
    6 Altay 7 3 1 3 11 9 12 +2
    7 Bursaspor 7 4 3 0 11 11 12 0
    8 Keçiörengücü 7 2 0 5 5 3 11 +2
    9 İstanbulspor 7 2 1 4 12 11 10 +1
    10 BB Erzurumspor 7 3 3 1 7 7 10 0
    11 Adana Demirspor 7 2 1 4 8 4 10 +4
    12 Osmanlıspor FK 7 3 3 1 9 10 10 -1
    13 Menemenspor 7 2 4 1 5 11 7 -6
    14 Adanaspor 7 1 3 3 10 12 6 -2
    15 Altınordu 7 1 4 2 8 9 5 -1
    16 Giresunspor 7 1 4 2 6 13 5 -7
    17 Boluspor 7 0 5 2 5 11 2 -6
    18 Eskişehirspor 7 1 5 1 8 14 2 -6
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Manisa FK 8 7 0 1 27 8 22 +19
    2 Samsunspor 8 5 0 3 18 4 18 +14
    3 Yeni Çorumspor 8 6 2 0 12 8 18 +4
    4 Tarsus İdman Yurdu 8 5 3 0 9 10 15 -1
    5 Afjet Afyonspor 8 4 2 2 14 7 14 +7
    6 Zonguldak Kömürspor 8 4 2 2 10 5 14 +5
    7 Sancaktepe Bld 8 4 4 0 16 8 12 +8
    8 Sarıyer 8 3 2 3 6 7 12 -1
    9 Pendikspor 8 3 3 2 8 7 11 +1
    10 Hekimoğlu Trabzon 8 3 3 2 15 18 11 -3
    11 İnegölspor 8 3 4 1 12 8 10 +4
    12 Kırklarelispor 8 2 2 4 6 12 10 -6
    13 Başkent Akademi FK 8 2 4 2 11 12 8 -1
    14 Gümüşhanespor 8 2 5 1 9 13 7 -4
    15 Amed Sportif 8 1 3 4 3 7 7 -4
    16 1922 Konyaspor 8 2 6 0 7 15 6 -8
    17 Hacettepe Spor 8 1 5 2 4 17 5 -13
    18 Şanlıurfaspor 8 0 7 1 0 21 11 -21
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Karaköprü Belediyespor 8 5 0 3 9 1 18 +8
    2 Serik Belediyespor 8 5 1 2 16 9 17 +7
    3 Artvin Hopaspor 8 4 0 4 12 6 16 +6
    4 24 Erzincanspor 8 4 1 3 10 4 15 +6
    5 Çatalcaspor 8 4 1 3 11 7 15 +4
    6 Buca FK 8 4 3 1 11 10 13 +1
    7 Şile Yıldızspor 8 3 3 2 6 5 11 +1
    8 68 Aksaray Belediyespor 8 3 3 2 6 5 11 +1
    9 Düzcespor 8 3 3 2 5 5 11 0
    10 Çankaya FK 8 3 3 2 7 8 11 -1
    11 Silivrispor 8 2 3 3 8 7 9 +1
    12 Erzin Spor Kulübü 8 2 3 3 7 8 9 -1
    13 Yeni Orduspor 8 1 1 6 2 3 9 -1
    14 Kızılcabölükspor 8 2 3 3 9 13 9 -4
    15 Sultanbeyli Bld. 8 1 3 4 4 7 7 -3
    16 Yomraspor 8 1 4 3 3 8 6 -5
    17 Tokatspor 8 0 6 2 5 12 2 -7
    18 Manisaspor 8 0 6 2 3 16 4 -13
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     18/10/2019 Galatasaray vs Sivasspor
     19/10/2019 Antalyaspor vs Gençlerbirliği
     19/10/2019 İstanbul Başakşehir vs Göztepe
     19/10/2019 Trabzonspor vs Gaziantep FK
     19/10/2019 MKE Ankaragücü vs Beşiktaş
     20/10/2019 Kayserispor vs Kasımpaşa
     20/10/2019 Alanyaspor vs Çaykur Rizespor
     20/10/2019 Denizlispor vs Fenerbahçe
     21/10/2019 Konyaspor vs Yeni Malatyaspor
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     18/10/2019 Akhisarspor vs Eskişehirspor
     19/10/2019 Hatayspor vs Adana Demirspor
     19/10/2019 Bursaspor vs Ümraniyespor
     19/10/2019 Menemenspor vs BB Erzurumspor
     20/10/2019 Keçiörengücü vs Balıkesirspor
     20/10/2019 Boluspor vs Giresunspor
     20/10/2019 Adanaspor vs İstanbulspor
     20/10/2019 Altınordu vs Altay
     21/10/2019 Fatih Karagümrük vs Osmanlıspor FK
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     19/10/2019 Van Spor vs Sivas Belediyespor
     19/10/2019 Eyüpspor vs Ankara Demirspor
     19/10/2019 Tuzlaspor vs Bodrumspor
     20/10/2019 Bayburt Özel İdare Spor vs Ergene Velimeşe
     20/10/2019 Elazığspor vs Kahramanmaraşspor
     20/10/2019 Kastamonuspor 1966 vs Uşak Spor
     20/10/2019 Kırşehir Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
     20/10/2019 Bandırmaspor vs Niğde Anadolu FK
     20/10/2019 Sakaryaspor vs Etimesgut Belediyespor
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     19/10/2019 Çankaya FK vs Yomraspor
     19/10/2019 Silivrispor vs Artvin Hopaspor
     20/10/2019 Karaköprü Belediyespor vs Tokatspor
     20/10/2019 24 Erzincanspor vs 68 Aksaray Belediyespor
     20/10/2019 Düzcespor vs Yeni Orduspor
     20/10/2019 Erzin Spor vs Çatalcaspor
     20/10/2019 Serik Belediyespor vs Sultanbeyli Bld.
     20/10/2019 Şile Yıldızspor vs Manisaspor
     20/10/2019 Buca FK vs Kızılcabölükspor
    HABER ARŞİVİ
    GAZETEMİZ
    ŞANS OYUNLARI
    YUKARI