BÜYÜKŞEHİR'İN DEV ULAŞIM YATIRIMLARI HİZMETE AÇILDI

 Tarih: 19-11-2020 16:22:46   Güncelleme: 19-11-2020 19:53:46
  HABER VİDEOSU
Memduh Büyükkılıç, açılışta yaptığı konuşmada müjde üstüne müjde verdi.
BÜYÜKŞEHİR'İN DEV ULAŞIM YATIRIMLARI HİZMETE AÇILDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve toplam 25 milyon TL’ye mal olan Bekir Yıldız Bulvarı-Şehir Hastanesi Katlı Kavşak-Kuzey Çevre Yolu Bağlantısı, Şehir Hastanesi Katlı Kavşağı 4. Kolu, Osman Kavuncu Bulvarı-Bekir Yıldız Bulvarı Bağlantı Yolu ve Osman Kavuncu Bulvarı-Serbest Bölge Bağlantı Yolu’nun açılış töreni korona virüs tedbirleri kapsamında coşkuyla yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, açılışta yaptığı konuşmada müjde üstüne müjde verdi.

Kayseri Şehir Hastanesi önündeki kavşakta düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar, Develi Kaymakamı Murat Duru, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ile Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından hizmete kazandırılan yatırımlar ile ilgili kısa tanıtım filmi izletildi. ‘Şehir doktoru’ anonsu ile kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür edip, minnet duyduklarını belirterek, “Bir doktor olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, Allah’a şükrediyorum. Bin 600 yataklı bizler için gurur kaynağı olan ve pandemi döneminde gerektiğinde tüm yatakları adeta bir yoğun bakım yatağına dönen bir statüde yapılan hastaneyi bize armağan etti. Geçmişten geleceğe doğru bu dayanışmanın ve birliğin bereketini yaşıyoruz, ‘ben’ demiyoruz, ‘biz’ diyoruz. 16 ilçe belediye başkanımızı bağrımıza basarak yolumuza devam ediyoruz. Önümüze bakıyoruz, işimize bakıyoruz, dedikodulara kulaklarımızı tıkıyoruz. İcraatın olduğu yerde ufak tefek eleştiriler de olacaktır, onları da değerlendirerek daha güzel işler yapma yolunda bugüne kadar hep irade gösterdik, göstermeye devam edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

“İNSANLARIN HAYIRLISI İNSANLARA FAYDALI OLANDIR”

Konuşmasında ‘İnsanların hayırlısı hizmetkar olandır’ diyen Başkan Büyükkılıç sözlerine şöyle devam etti: “Kayserimizin güzel insanları 1994 yılından beri bizim ekibimize, felsefemize, anlayışımıza sahip çıkıyor. Bizler de bu anlayışı hayata geçirmek için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sayın bakanlarımızla, milletvekillerimizle, hükümetimizle dayanışma içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri seviyor, Kayserimizi seviyor, bizler de onu seviyor, her zaman sahip çıkmaya devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. İnsanların hayırlısı hizmetkar olandır, insanların hayırlısı insanlara faydalı olandır. Buradaki hastaların dualarını aldığımız inancındayız. Bir nöroloji uzmanı olarak söylüyorum. Beyin oksijensizliğe 4 dakika, şekersizliğe 40 dakika dayanır. Onun dışında semptomlar hayatımıza mal olacak tablolar çıkacak. Acil servise direk girmek suretiyle, dakikaların önem arz ettiği bir tabloyu, daha kısa sürede nasıl hayata geçirecek ve hizmet edecek bir çalışmadan söz ediyoruz. Hizmette devamlılık esastır. Tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.”

KAYSERİ HER ALANDA ‘BİZ DE VARIZ’ DİYOR

Büyükkılıç, Kayseri’nin 4 üniversitesi ile geliştiğini, güzelleştiğini vurgulayarak, “Organize Sanayimiz ile Serbest Bölgemiz ile gelişiyor, güzelleşiyor, ihracatta ‘biz de varız’ diyor, katma değerde, ticarette, sanayide, kültürde, eğitimde, sanatta, turizmde, gastronomide ‘biz de varız’ diyor. 6 bin yıllık ticari geçmişi ile kadim medeniyetlerin şehri olan Kayseri, bu ülkenin, bu dünyanın olmazsa olmazı olarak anılıyor” dedi.

KAYSERİ’DEKİ TÜM OTELLER DOLDU

Dün Nevşehir’de yapılan kış turizmi toplantısı ile ilgili de konuşan Büyükkılıç, “Nevşehir’imizde değerli valilerimiz ve oradaki turizm paydaşlarımız ile verimli toplantı yaptık. Amacımız nedir? Kapadokya bağlamında bu ülkeye kazanım sağlamak, Erciyes gibi değerimizi Kapadokya ile buluşturmak. Ön rezervasyonlarla Kayseri’deki tüm oteller dolmuştur. Bilgilerinize sunuyorum, inşallah bu kış turizmi Cenabı Allah’ın lütfuyla pandemi koşullarını göz ardı etmeden yapacağımız uygulamalarımız ile bizim için en büyük kazanım vesilesi olacaktır. Eksikliklerimizi gidermeye, daha iyi noktalara getirmeye gayret gösteriyoruz. Mehmet Özhaseki bakanımıza teşekkür ediyorum, orada yapmış olduğu güzel çalışmalar ile dünya standartlarında, 100 kilometreden fazla pistleriyle, 18 mekanik tesisiyle bir eseri ortaya çıkardı. Bizler de varsa eksikleri giderme, yeni eklentilerle daha iyi noktalara taşıma, pazarlama tekniği ile şehrimizi kazandırmaya gayret ediyoruz. Bütün bunları yaparken ulaşım ağı olmazsa olmazımız” şeklinde konuştu.

MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE VERDİ

Başkan Memduh Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada müjde üstüne müjde vererek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah burada cumartesi günü bir tören daha yapılacak. Ulaştırma Bakanlığımızın 7 kilometrelik Belsin’den başlayıp, Terminalimize, Şehir Hastanemize, Nuh Naci Yazgan Üniversitemize ve bölgemizin en büyük alış veriş merkezi KUMSmall’a ulaşacak olan tramvayın temeli atılacak. Aynı zamanda havaalanımızın terminal binasının temeli atılacak. Cumartesi günü iki sevinci bir arada yaşayacağız. Malumunuz Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçemizin ihalesi yapıldı, çalışmalar başladı, değerli Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile orada temelini atma çalışması yapacağız, bütün bu güzellikleri şehrimize kazandırarak, şehrimizi daha yaşanabilir, daha çevreci, daha yeşil ve herkesin özlediği bir şehir haline getirmeye gayret gösteriyoruz. Kayseri, hayırseverler şehridir, buraya gelmeden evvel Melikgazi’mizin kıymetli başkanı ile hayırseverlerimizin yapacağı Kur’an Kursu ve Camimizin temelini attık. Güzelliklerden güzelliklere, bereketlerden berekete koşuyoruz, şükrediyoruz, şehrimizi seviyoruz.”

İLK KEZ AÇIKLADI: TALAS TRAMVAY HATTI 30 ARALIK’TA İHALEYE ÇIKIYOR

Konuşmasında ‘Buradan ilk defa ilan ediyorum’ diyen Büyükkılıç, “30 Aralık günü Talas’ımızdan Furkan Doğan Yurdumuza kadar olan 5.5 kilometrelik tramvayımızın da ihalesini yapıyoruz. Yani buradan anlaşılan şudur ki 48 kilometreye ulaşan bir tramvay ağını oluşturacağız” dedi.

İŞTE HİZMETE AÇILAN ULAŞIMI RAHATLATACAK 4 AYRI YATIRIM

Büyükkılıç, bugün açılışı yapılan 4 ayrı yol ile ilgili de şu bilgileri verdi: “14 kilometrelik Bekir Yıldız Bulvarımızı, Kocasinan Bulvarı’ndan başlayıp, Zafer Caddesi’ne, yani Kuzey Çevreyolundan Serbest Bölge’ye giden ana artere bağlamak üzere bu eksikliğimizi giderdik, 4 kilometrelik 3 şeritli gidiş, 3 şeritli geliş olan yolumuzu hayata geçiriyoruz. Kesintisiz, ışıksız bir alternatif yol kazandırdık. Şehrimizi adeta bir ağ şeklinde yollarla kuşatılıyor, bu kavşağı da tamamlayınca Şehir Hastanesi’ne ve acilimize insanlarımız ve ambulanslarımız ulaşabiliyor. Bir başka hizmetimiz Serbest Bölge, şehrimizin gururu, önemli kuruluşumuzdur. İhracatın 4’te 1’i, yüzde 25’i serbest bölgemizden karşılanıyor. Bir üretim üssü halinde yüzlerce fabrika orada hizmet veriyor, istihdama, katma değere ve ülkemize döviz gelmesine vesile oluyor. Böyle şehrin dışa dönük, uluslararası standartta olan bir yüzünün ana yolunu 30 metre eninde, 1 kilometre boyunda alt yapısı ile hayata geçirerek, şehrimize yakışır duruma getirdik. Alternatif bir başka yolumuz ise Bekir Yıldız Bulvarımızı Osman Kavuncu Bulvarı’na bağlayan, Şeker Fabrikamızın hemen yanı başından giden 3 kilometrelik bir yolumuzdur. Burası da önemliydi, geçen sene Şeker Fabrikamıza pancar döneminde geldiğimizde kamyoncu dostlarımız dediler ki, ‘başkanım şehrin içerisinde trafiği aksatıyoruz, biz de ışıklarda durarak rezil oluyoruz, yükümüzde sıkıntılı gidiyor, bir yardımcı olsanız ne olur’ dediklerinde ‘hay hay’ dedik ve Ali Hasdal’a, ekibine teşekkür ediyorum, talimatı verdik, 3 kilometrelik o yolumuzu hayata geçirdik. Şehrimizde tırlar trafiği aksatmadan yoluna devam ediyor. Ayrıca Keykubat Millet Bahçemiz ve Keykubat Sarayı’na rahatlıkla ulaşılacak konuma gelindi.”

“İMKANLARIMIZ DA VAR, KAYNAĞIMIZ DA VAR, BÜTÇEMİZ DE VAR”

Bütün bu güzellikleri bağrında barındıran bu 4 açılışın alt yapısı ve harcamaları ile tam 25 milyon TL’ye mal olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, “Allah’a şükrediyoruz, şikayetçi değiliz, elhamdülillah imkanlarımız da var, kaynağımız da var, bütçemiz de var, dua edenlerimiz de var,  sahip çıkanlarımız da var, Allah bizleri sizlere layık kılsın, ezanlarımızı semalardan eksik etmesin, bayrağımızı gönderilerden indirmesin, ay yıldızlı Türk Bayrağı’na, vatanına, milletine, dinine, devletine sahip çıkan nesiller yetiştirsin diyoruz. Kayseri’yi müzeleriyle, kütüphaneleriyle, sosyal hayatı ile adeta renklendiren çalışmalarımız ile gençlerimize güvenerek onlara güzel bir gelecek hazırlamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir doktor olarak maske, mesafe ve temizlik konusunda bir kez daha uyarıda bulunan Başkan Büyükkılıç son olarak katlı kavşağın yapılmasında desteklerini esirgemeyen YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan’a da teşekkür etti.

Kayseri Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar ise Kayseri’nin marka şehir olduğunu, kültürü, sağlığı, turizmi, hayırseverler ile en güzide vilayetlerinden bir tanesi olduğunu, belediye başkanlarının çok kıymetli hizmetlerde bulunduğunu ve şükranlarını sunduğunu belirtti.

BAŞHEKİMDEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Teşekkür konuşması yapan Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın önderliğinde yapılan bu katlı kavşağın hastanenin ulaşımını rahatlattığını görmekten gurur duyduğunu ifade ederek, tüm personel ve çalışanları adına teşekkürlerini iletti.

ÇOLAKBAYRAKDAR: MEMDUH BAŞKANIMIZ HEM AĞABEYLİK YAPIYOR, HEM DESTEK OLUYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da törende yaptığı konuşmada “Memduh başkanımıza teşekkür ediyorum, onun önderliğinde, onun ağabeyliğinde merkezde ve taşradaki bütün ilçe başkanımıza hem ağabeylik yapıyor, hem de yetişemediğimiz zaman sağ olsun tüm ekibi ile beraber ihtiyaçları karşılama noktasında bize destek oluyor” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ’NE İKİ AYRI CAMİ YAPILACAK

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in dua etmesinin ardından protokol tarafından kurdele kesilerek 4 ayrı yol hizmete açıldı. Tören sonunda İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Ali Ramazan Benli ile İl Müftüsü Güven, Şehir Hastanesi’nin ihtiyacı olan iki ayrı cami yapılacağı müjdesini verdiler.

Hizmete açılan katlı kavşakta, Türk Bayrakları ile süslenen klasik otomobiller ile geçiş yapıldı.

  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KAYSERİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
 • Tüm Anketler
  Web sitemize Beğendinizmi?
  ŞANS OYUNLARI
  PUAN DURUMU
  Takım O G M B A Y P AV
  1 Alanyaspor 9 7 0 2 19 3 23 +16
  2 Galatasaray 10 6 2 2 16 7 20 +9
  3 Fenerbahçe 10 6 2 2 20 13 20 +7
  4 Beşiktaş 9 5 3 1 17 17 16 0
  5 Kasımpaşa 10 4 3 3 13 10 15 +3
  6 Gaziantep FK 10 3 1 6 15 13 15 +2
  7 Fatih Karagümrük 10 3 2 5 17 11 14 +6
  8 Göztepe 9 3 1 5 15 9 14 +6
  9 Başakşehir FK 10 4 4 2 16 15 14 +1
  10 Konyaspor 9 3 3 3 10 7 12 +3
  11 Çaykur Rizespor 9 3 3 3 12 14 12 -2
  12 Yeni Malatyaspor 9 3 3 3 10 12 12 -2
  13 Hatayspor 7 3 1 3 7 9 12 -2
  14 Trabzonspor 10 3 4 3 12 15 12 -3
  15 Antalyaspor 10 2 4 4 11 16 10 -5
  16 Sivasspor 9 2 4 3 8 11 9 -3
  17 BB Erzurumspor 9 2 4 3 11 15 9 -4
  18 Kayserispor 9 2 5 2 5 11 8 -6
  19 Denizlispor 9 1 5 3 8 16 6 -8
  20 Gençlerbirliği 9 1 6 2 6 16 5 -10
  21 MKE Ankaragücü 8 0 6 2 7 15 2 -8
  Takım O G M B A Y P AV
  1 Altınordu 11 7 2 2 17 11 23 +6
  2 Ankara Keçiörengücü 11 6 2 3 18 9 21 +9
  3 Samsunspor 11 5 1 5 15 9 20 +6
  4 Adana Demirspor 10 5 2 3 19 9 18 +10
  5 İstanbulspor 10 5 2 3 17 9 18 +8
  6 Tuzlaspor 10 5 2 3 17 16 18 +1
  7 Altay 9 5 3 1 16 9 16 +7
  8 Giresunspor 10 4 2 4 13 12 16 +1
  9 Bursaspor 11 4 5 2 19 19 14 0
  10 Balıkesirspor 11 4 5 2 12 15 14 -3
  11 Akhisarspor 11 3 4 4 9 14 13 -5
  12 Adanaspor 9 3 3 3 13 10 12 +3
  13 Bandırmaspor 11 3 6 2 13 14 11 -1
  14 Ümraniyespor 11 2 5 4 11 19 10 -8
  15 Menemenspor 9 2 4 3 9 13 9 -4
  16 Ankaraspor 10 2 6 2 6 15 8 -9
  17 Boluspor 10 1 5 4 10 14 7 -4
  18 Eskişehirspor 11 0 7 4 5 22 1 -17
  Takım O G M B A Y P AV
  1 Eyüpspor 12 9 2 1 29 10 28 +19
  2 Turgutluspor 12 9 3 0 15 13 27 +2
  3 Van Spor 12 7 2 3 18 11 24 +7
  4 Sakaryaspor 12 6 2 4 18 13 22 +5
  5 Serik Belediyespor 12 5 2 5 17 11 20 +6
  6 Etimesgut Belediyespor 12 5 3 4 14 8 19 +6
  7 Karacabey Belediyespor 12 5 4 3 17 12 18 +5
  8 Kırşehir Belediyespor 11 5 3 3 12 8 18 +4
  9 Kırklarelispor 11 4 2 5 10 4 17 +6
  10 Tarsus İdman Yurdu 11 4 4 3 19 16 15 +3
  11 1922 Konyaspor 12 4 6 2 16 12 14 +4
  12 Sivas Belediyespor 11 3 3 5 17 15 14 +2
  13 Pazarspor 9 4 4 1 15 17 13 -2
  14 Bodrumspor 12 3 6 3 19 20 12 -1
  15 Kastamonuspor 12 3 6 3 12 20 12 -8
  16 Mamak FK 11 3 6 2 8 18 11 -10
  17 Pendikspor 11 3 7 1 14 17 10 -3
  18 Elazığspor 12 4 7 1 14 21 10 -7
  19 Bayburt Özel İdare Spor 9 3 6 0 8 13 9 -5
  20 Kardemir Karabükspor 12 0 11 1 3 36 2 -33
  Takım O G M B A Y P AV
  1 Diyarbekirspor 11 9 1 1 15 4 28 +11
  2 1928 Bucaspor 11 8 2 1 22 8 25 +14
  3 Fatsa Belediyespor 11 6 3 2 11 8 20 +3
  4 Edirnespor 11 6 4 1 17 14 19 +3
  5 Ofspor 10 5 2 3 17 13 18 +4
  6 Arnavutköy Belediye 10 5 3 2 10 8 17 +2
  7 Artvin Hopaspor 11 5 5 1 18 22 16 -4
  8 Yeşilyurt Belediyespor 11 4 5 2 13 10 14 +3
  9 Belediye Derincespor 11 3 3 5 11 10 14 +1
  10 Nevşehir Belediyespor 11 4 5 2 12 12 14 0
  11 Çankaya FK 9 4 5 0 8 10 12 -2
  12 1877 Alemdağspor 11 3 5 3 14 20 12 -6
  13 Payasspor 11 2 6 3 13 17 9 -4
  14 Kızılcabölükspor 11 2 6 3 13 19 9 -6
  15 Antalya Kemerspor 11 1 6 4 10 18 7 -8
  16 Manisaspor 11 1 7 3 7 18 6 -11
  Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
   04/12/2020 Beşiktaş vs Kasımpaşa
   05/12/2020 Gençlerbirliği vs Alanyaspor
   05/12/2020 Göztepe vs Kayserispor
   05/12/2020 Konyaspor vs BB Erzurumspor
   05/12/2020 Yeni Malatyaspor vs Başakşehir FK
   05/12/2020 Galatasaray vs Hatayspor
   06/12/2020 Fatih Karagümrük vs Çaykur Rizespor
   06/12/2020 Antalyaspor vs MKE Ankaragücü
   06/12/2020 Denizlispor vs Fenerbahçe
   07/12/2020 Trabzonspor vs Sivasspor
  Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
   01/12/2020 Menemenspor vs Ankaraspor
   02/12/2020 Altay vs Giresunspor
   04/12/2020 Tuzlaspor vs İstanbulspor
   04/12/2020 Bursaspor vs Ümraniyespor
   05/12/2020 Giresunspor vs Eskişehirspor
   05/12/2020 Boluspor vs Altay
   05/12/2020 Menemenspor vs Bandırmaspor
   05/12/2020 Balıkesirspor vs Samsunspor
   06/12/2020 Altınordu vs Ankara Keçiörengücü
  Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
   03/12/2020 Bodrumspor vs Mamak FK
   03/12/2020 Eyüpspor vs Etimesgut Belediyespor
   03/12/2020 Karacabey Belediyespor vs Pendikspor
   03/12/2020 Kırklarelispor vs Kardemir Karabükspor
   03/12/2020 Kırşehir Belediyespor vs Sivas Belediyespor
   03/12/2020 Pazarspor vs Bayburt Özel İdare Spor
   03/12/2020 Sakaryaspor vs Elazığspor
   03/12/2020 Tarsus İdman Yurdu vs Turgutluspor
   03/12/2020 Van Spor vs Serik Belediyespor
   03/12/2020 1922 Konyaspor vs Kastamonuspor
  Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
   02/12/2020 Arnavutköy Belediye vs Edirnespor
   02/12/2020 Artvin Hopaspor vs Kızılcabölükspor
   02/12/2020 Belediye Derincespor vs Antalya Kemerspor
   02/12/2020 Diyarbekirspor vs Ofspor
   02/12/2020 Manisaspor vs Fatsa Belediyespor
   02/12/2020 Payasspor vs Nevşehir Belediyespor
   02/12/2020 1877 Alemdağspor vs Yeşilyurt Belediyespor
   02/12/2020 1928 Bucaspor vs Çankaya FK
  HABER ARŞİVİ
  YUKARI