Zafer Partililer Kastamonu İnebolu'dan Ankara'ya kadar İstiklal yolu Zafer yürüyüşü yaptı

Zafer Partisi Kayseri teşkilatı da Ümit Özdağ öncülüğünde yapılan Zafer Partisinin İnebolu Ankara yürüyüşünün son etabına katıldı.
 Tarih: 11-09-2023 14:21:32   Güncelleme: 11-09-2023 14:29:32
Zafer Partililer Kastamonu İnebolu'dan Ankara'ya kadar İstiklal yolu Zafer yürüyüşü yaptı

Ümit Özdağ liderliğinde Zafer Partililer Kastamonu İnebolu’dan Ankara’ya kadar İstiklal yolu Zafer yürüyüşü yaptı.

Zafer Partisi Kayseri teşkilatı da Ümit Özdağ öncülüğünde yapılan Zafer Partisinin İnebolu Ankara yürüyüşünün son etabına katıldı. Zafer Partisinin Kayseri’den sorumlu genel idare kurulu üyesi olan İsmail Tanrıöven’den alınan bilgiye göre genel başkan Ümit Özdağ ve partililer Kastamonu İnebolu’dan Ankara’ya kadar İstiklal Yolu Zafer yürüyüşü yaptılar.

28 Ağustos günü başlayan yürüyüş toplam 14 gün sürerken gündüzleri yürüyen partililer geceleri çadır ve açık arazide geçirdiler. Yürüyüşe Zafer Partisi il teşkilatları da günlük veya bir kaç günlük etaplarına katılarak sürekli yürüyenlere destek oldular.

Kayseri teşkilatı da yürüyüşün 13-14. Gün etaplarına 2 gün katılmak için yürüyüş güzergahına gitti ve Kalecik civarında yürüyüş ekibine katıldı. 28 Ağustostan 10 Eylüle kadar süren yürüyüşe Kayseri il teşkilatı da 9-10 Eylül günleri katıldı. 10 Eylül günü öğleden sonra Anıtkabir ziyaret edilerek yürüyüş tamamlandı. Alınan bilgiye göre etkinlikler Cumhuriyetin 100. Yılı ve Zafer Bayramı etkinliği olarak ve partinin kuruluşunun 2. Yılı dolayısıyla yapıldı.

Zafer Partililer Zafer Bayramı haftası dolayısıyla Türkiye genelinde şehir meydanlarında bir hafta geceli gündüzlü aralıksız bayrak nöbeti de tutmuştu. Zafer Partisinin siyasete yeni soluk getiren çalışmalarının süreceği bildirildi.

YÜRÜYÜŞÜN BİTİMİNDE PROF. DR.ÜMİT ÖZDAĞ TARAFINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

Prof. Dr. Ümit Özdağ: 28 Ağustos'ta başlayan ve bugün Anıtkabir’de sona eren İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşümüz, Akyurt Şehitler Çeşmesi’nde neticelendi. İnebolu Türk Ocağı önünden başladık yürümeye ve 281 km’yi 101 sene sonra tekrar yürüdük. Yürüyüşümüzün her kilometresinde, İstiklal Harbi’nde bundan 103 yıl önce bu yolda cepheye silah ve cephane taşıyan, atalarımızın mübarek nefesini hissettik. Hissederek yürüdük.

Her adımda, cumhuriyet ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz o kağnıların gıcırtılı tekerleriyle bize eşlik ettiğini hissettik. Seydiler ilçemizde, Şehit Şerife Bacının mezarını ziyaret ettik ve onun manevi şahsında cepheye mühimmat taşıyan atalarımıza dua ettik. Şerife Bacı, kar yağdığı zaman top mermileri ıslanmasın diye bebeğinin üzerinden örtüyü alıp top mermisinin üzerine örten atamızdı. Bu ruh ve coşkuyla yürüdük, kimi zaman kısa mesafelerde koştuk. Marşlar söyleyerek yürüdük.

Yürüyüşümüzde baştan sona yürüyen bir grup olduğu gibi, bir günlüğüne, iki günlüğüne, on günlüğüne veya birkaç saatliğine katılan arkadaşlarımız da oldu.

Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu yürüyüş bir spor faaliyeti değil; bu yürüyüş Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız gerçeğini ortaya koymak amacıyla düzenlenmiş bir anma faaliyetiydi. İnebolu’dan Ankara’ya Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımızı bütün Türk toplumuna hatırlatmak için yürüdük. Böylece hem İstiklal Yolu’na dikkat çekmiş olduk hem de Cumhuriyetimizin ne zorluklarla kurulduğunu bir ölçüde bizzat biz de yaşamış ve görmüş olduk. Cumhuriyetimizi kuran başta Atatürk olmak üzere bütün kadroya bütün şehitlerimize ve gazilerimize minnetlerimizi tekrar sunma fırsatı bulduk.

Türkiye Cumhuriyeti’nin İstiklal Harbi neticesinde kurulmasının üzerinden 100 yıl geçti. Türkiye Cumhuriyeti 1071 - 1922 arasında devam eden 851 sene süren birleşik bir Avrupa’ya karşı kesintisiz savaştan sonra milyonlarca kilometrekare toprak ve milyonlarca insan yitirdikten sonra kurulmuştur.

1922’de Anadolu 8-9 milyon insan hastalıklı, eğitimsiz, altyapısı olmayan adeta tükenmenin eşiğinde bir toplumduk.

Aradan geçen 100 yıl içinde Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti için adeta bir 2. Ergenekon oldu. Kısmi barış içinde ekonomimizi, eğitimimizi, sağlık sistemimizi özetle devlet ve toplum yapımızı yeniden ihya etmenin mücadelesini verdik ve belirli bir ölçüde de başarılı olduk.

Cumhuriyetimizin kutlanmaya değer 100. yılını kutlamak için yürüdüğümüz bu yolda, bizimle birlikte yürüyen memleketin her köşesinden gelen yolda bizi karşılayan, uğurlayan vatandaşlarımıza ve özellikle Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu olarak güven içerisinde yürümemizi sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapan değerli kardeşlerimize de Zafer Partisi adına teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu yürüyüş ile tarihi vefa görevini yerine getirmiş bulunuyoruz. İlk defa İstiklal Harbi bittiğinden bu yana bu yoldan tekrar yürünmüş oldu. Hem İstiklal Yoluna dikkat çektik hem de cumhuriyetimizin ne zorluklar ile kurulduğunu tekrar hatırladık, hatırlattık.

100'ncü yılını kutlamakta olduğumuz Cumhuriyetimiz bize Mustafa Kemal Paşa'nın, cephede vuruşan kahraman askerlerin ve cephe gerisinde hizmet gören Şerife Bacıların aziz bir emanetidir. Bu emanete, atalarımız gibi, canımız pahasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. 100'ncü yılı görmek istemeyen, kutlamak istemeyen veya bağımsızlığımıza göz dikenlere, buradan İstiklal Yolu’ndan söyleyecek bir sözümüz var: Cumhuriyetimiz kolay kurulmadı ve asla yenilmeyecek.

Zafer Partisi olarak, vatanımızı, bağımsızlığımızı sonuna kadar savunmakta kararlıyız. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Haber merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER SİYASET Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş