Salih Pontömeroglu
  Güncelleme: 01-06-2023 11:27:00   01-06-2023 11:18:00

MİLLET İTTİFAKI NEDEN KAYBETTİ?

MİLLET İTTİFAKI NEDEN KAYBETTİ?

Millet İttifakı ile ilgili herkesin söyleyeceği çok şeyler vardır. Ancak herkesin şunu kabul ettiğinden eminim. Bu seçim eşitler arası bir yarış olmadı. Millet İttifakı;

1. Yargı ile

2. Emniyet Güçleri

3. Valilerle

4. Kaymakamlarla, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının rüşvet yardım ve bağışlarıyla

5. Devletten beslenen sözde İslami Cemaatler ve onların yardım kuruluşlarıyla

6. Anadolu Ajansı ile TRT ve yandaş medya

7. Terör Örgütleri

8. Kıvrak zekalı gençler tarafından üretildiği söylenen yalan ve iftiralarla dolu montaj kasetlerle

9. Üniversitelerle ve Üniversiteleri Bilim Merkezleri yerine Filim Merkezlerine çeviren, bilimden, bilimsellikten uzak kendilerine ve temsil ettikleri makamlara saygısı olmayan saray çevresinde kulübeler olsun bir yerler kapmak için miting meydanlarında boy gösteren Rektörlerle

10. Derin devlet yapılanmalarıyla

11. Mafya ve mafyatik çetelerle

12. Devletten beslenen kadrolu ihale çeteleriyle

13. Kadrolu trol çeteleriyle

14. Onlarca yandaş basın ve medya ordusuyla

15. Her türlü tehdit ve şantajlarla

Mücadele etmiş ve yarışmıştır.

Tüm bunların yanında Adalet ve Denetim Mekanizmalarının yok edildiği, özgürlüklerin askıya alındığı, her şeyin tek adamın ağzından çıkacak cümlelere bağlı olduğu, ehliyetsiz, liyakatsiz, suç ortaklıklarıyla  bağımlı hale gelmiş ehliyetsiz ve liyakatsiz kadroların elinde savrulan böylesine yıpranmış, kirlenmiş, çeteleşmiş, mafyalaşmış, günahlara ve kul hakkına batmış, üstelik uçurumun kenarına gelmiş bir ekonomik yapı ile halkın büyük bir kısmının açlık ve yoksulluk sınırında sefalete mahkum edildiği ve depremlerle sarsıldığı bir ülkede böyle bir iktidarın dünyanın neresinde olursa olsun seçim kazanması olası değildir.

Yukarıda belirtilen nedenlerin yanı sıra şöyle olsaydı, böyle olsaydı diyebilirsiniz. Herkes kendince haklıdır. Peki Millet İttifakının hiç mi suçu yoktu? Elbette vardı. Birkaç neden sıralamak gerekirse:

1. Halka demokrasi ve özgürlük getireceklerini söyleyen 6’lı masa bileşenlerinin kendi partilerinde demokrasi ve özgürlüklerin olmaması. Liderler diktası ve liderleri kuşatmış ve partideki varlıkları liderlerle sınırlı olan Genel Merkez Oligarşisi antidemokratik uygulamaları.

2. İttifak ilkelerinin ve kurumsal devletin oluşturulması anlamı taşıyan 2300 maddeden oluşan mutabakat metninin halka anlatılamamış olması.

3. Kazanma şansı olmayan ve halka verebileceği ve anlatacağı bir hikayesi kalmayan Erdoğan’ın, Adolf Hitler’in Halkı Aydınlatma ve Propaganda Bakanlığı yapan Dr. Paul Joseph Goebbels’in Nazi Almanya’da uygulamaya koyduğu Karalama Kampanyaları taktikleriyle başlatmış olduğu ve halkı inandırdığı Millet İttfakının Terörle bağlantılı olduğu yalan ve iftiralarla dolu karalama kampanyasına karşı hazırlıksız yakalanması. Bu kampanya Erdoğan’da birinci turda resmi rakamlarla 49.50 kazandırmış ve seçimi ikinci tura taşırken psikolojik üstünlüğü de ele geçirmiştir.

4. Halka güven veremeyen sadece Erdoğan düşmanlığından beslenen bir söylemler

5.  CHP ve İyi Parti milletvekili aday sıralamalarının halkta karşılıkları olmayan daha çok FETÖ artıklarından oluşan adaylardan oluşması.

6.  Meral Akşener'in sürekli olarak İmamoğlu-Yavaş ikilisiyle sürdürdükleri iki yüzlü ve siyasi etik kurallarına sığmayan taktiksel politikaları ve masadan kalkıp tekrar masaya oturması.

7.  Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimde CHP teşkilatlarını yok sayarak sayıları 5-6'yı geçmeyen ve CHP'li olmayan, parti kültürünü tanımayan FETÖ artığı liboş danışmanlarla birlikte yürümesi.

8.  "Kılıçdaroğlu Gönüllüleri" olarak hareket eden grubun teşkilatlara tabi olmadan partinin üzerinde bir grupmuş gibi bir görüntü vermeleri ve adeta Paralel CHP gibi hareket etmeleri.

9. Türkiye’nin tek sorunun Demirtaş’ın, Kavala’nın cezaevinden çıkarılması ve KHK’lılar sorunuymuş gibi propaganda yapılması ve bu konudaki söylemelerin tabanda Erdoğan’ın Kara Propagandalarıyla örtüşüyor görüntüsü oluşturması.

10. Halk Tv, KTR TV, Sözcü TV gibi sözümona CHP’yi ve Millet İttifakını destekleyen medya programlarının Erdoğan’ın söylemlerini destekler bir şekilde propaganda yapmaları. Kürt Seçmenden oy alacağız diye her gün “Oy verirseniz Demirtaş özgürlüğüne kavuşacak” söylemlerini ağızlarında sakız etmeleri.

Bu ve buna benzer çok şey sıralayabilirsiniz.

Seçim sonuçları ülkemiz ve milletimiz adına hayırlı olsun, hayırlar getirsin.

  Bu yazı 4224 defa okunmuştur.
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş