Ülkü Ocaklarından 'Köyün Sultanları' projesi

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından 8-16 yaş arası kız çocuklarının spor ile tanışması ve verimli zaman geçirmeleri için hayata geçirilen 'Köyün Sultanları' projesi kapsamında, Yahyalı'nın Çubuklu mahallesinde bir okulda voleybol sahası açılışı yapıldı.
 Tarih: 24-02-2024 21:59:34
Ülkü Ocaklarından 'Köyün Sultanları' projesi

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından 8-16 yaş arası kız çocuklarının spor ile tanışması ve verimli zaman geçirmeleri için hayata geçirilen 'Köyün Sultanları' projesi kapsamında, Yahyalı'nın Çubuklu mahallesinde bir okulda voleybol sahası açılışı yapıldı.

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, çocuklar için gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. 'Köyün Sultanları' projesi kapsamında Yahyalı'nın Çubuklu mahallesinde bir okulda yapımı tamamlanan voleybol sahasının açılışı gerçekleştirildi. Programa, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Halit Yağmur, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek, MHP Yahyalı İlçe Başkanı Nebi Akkuş, Ülkü Ocakları Yahyalı İlçe Başkanı Ahmet İpekçi, Ülkü Ocakları Yeşilhisar İlçe Başkanı Deniz Yılmaz, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Burada açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Halit Yağmur, Türk gençliğini her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak için çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını ifade ederek, "Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, dün olduğu gibi, bugün, yarın ve daima Türk gençliğinin sanatsal, sosyal ve kültürel ve sportif yönden gelişimi açısından çalışmalarımız devam ediyor. Köyün Sultanları projemizin ilk ayağını Yahyalı'nın çubuklu mahallesinde başlatıyoruz. Bu çalışmalarımız ile çocuklarımızı internet bağımlılığı, obezite ve her türlü zararlı alışkanlıklardan korumayı hedeflediğimiz çalışmalarımız ile tek amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi vatana millete faydalı, kültür sanat ve sporla yakından ilgili birer birey haline getirmektir" dedi.

PROJE İLÇELERDE BELİRLENEN OKULLARDA DEVAM EDECEK

Ülkü Ocakları Kayseri İlçe teşkilatları tarafından belirlenen okullarda bu faaliyetlerin devam edeceğini vurgulayan Başkan Yağmur, bir sonraki projelerinin ise 'Köyün Efeleri' olacağını ifade ederek, "Burada olduğu gibi hayata geçireceğimiz bir diğer projemiz olan Köyün Efeleri projesinde yine 8-16 yaş arası erkek çocuklarını sporla buluşturmayı hedefliyoruz. Biz elimizden geldiği ölçüde gayret göstererek Türk gençliği için neler yapabiliriz bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. 1 milyon 445 bin 683 kişi olan Kayserimizin her yerine ve bireyine ulaşacak projelerimiz devam edecek. Çünkü bugünün gençliği, geleceğin milli serveti ve şerefidir. Unutulmasın ki her bir çocuk, her bir genç, birer gelecektir. Hepsi Türk milletinin umududur" şeklinde konuştu.

Yahyalı Belediye Başkanı ve 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Belediye Başkan Adayı Esat Öztürk ise, Başkan Yağmur'a teşekkür ederek, hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

Ülkü Ocakları Yahyalı İlçe Başkanı Ahmet İpekçi de projenin ilk ayağını Yahyalı'da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek proje için Başkan Yağmur'a teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından voleybol sahasının açılış töreni gerçekleştirilirken, Başkan Yağmur ve protokol üyeleri çocuklar ile voleybol maçı yaptılar.

 

Etiketler
  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Haber merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER KAYSERİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş