Mahmut Arıkan İl Seçim Kurulunun pankart ve afiş yasaklarını değerlendirdi

Kayseri Milletvekili ve Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan İl Seçim Kurulunun pankart ve afiş yasaklarını değerlendirdi.
 Tarih: 07-03-2024 10:39:45
Mahmut Arıkan İl Seçim Kurulunun pankart ve afiş yasaklarını değerlendirdi

Kayseri’de seçim maratonu tüm hızıyla devam ediyor.

Şehir, büyükşehir ve ilçe adayları şehrin pankartlarıyla bezenmişti. Bazı noktalarda ise pankartlar ve bayraklar kıyasıya mücadele ediyordu. İl seçim kurulunun kararı ile bugün pankartlar toplatıldı.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kayseri İl Başkanlığı, İl Seçim Kuruluna siyasi partilerin afişlerinin görsel ve çevre kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle; bu afişlerin kaldırılması yönünde bir dilekçe vermişti. İl Seçim kurulu dün kararı onayladı. Şehirdeki tüm pankartlar toplatılmaya başladı.

“Pankartları Yokmuş Gibi Davranıyorlar”

Arıkan AK Parti ve mevcut belediye başkanlarına itfahen “pankartları yokmuş gibi davranıyorlar” dedi. Kararın zamanına dikkat çekti:

“Sanki 2 aydır, neredeyse 3 metrede bir kendi bayrakları, pankartları yokmuş gibi bir davranış söz konusu. Bu itiraz iki ay önce yapılmış olsaydı samimi bulurduk. Fakat mesele basit! Billboard dönemi başlayınca;belediyenin parasıyla, bizim paramızla, kamunun bütün gücüyle sadece kendi fotoğraflarını asmayı planlıyorlar!”

“Bizim İçin Sorun Teşkil Etmiyor”

Bu yasakların, kendilerini etkilemeyeceğini ifade eden Arıkan, diğer adayların sesinin kısıldığını ifade etti:

Şunu ifade edeyim; sayın başkanlar; Sizin bu tip basit hesaplarınız, bizim için bir sorun teşkil etmiyor. Biliyoruz; rahatsız oldunuz, şehrin her yerinde bizi görüyordunuz, Şimdi değişen bir şey olmayacak, yine bizi görmeye devam edeceksiniz! Biz; helal paramızla, kurallar çerçevesinde her türlü çalışmayı yürüteceğiz! Fakat bizim dışımızda; billboardlara giremeyecek, sesini duyuramayacak adaylar varsa onların sesini kısmak, önünü kesmek yarış ahlakına sığmaz.

“Korkmaya gerek yok!”

Arıkan sözlerini bitirirken Demokrasi vurgusu yaptı, milletin sevgisine atıfta bulundu:
Gelin bu seçimleri, hep beraber bir demokrasi şölenine çevirelim. Eğer milletimiz bir değişim diyorsa, bunun da önünü cesurca açalım! Eğer milletin size olan bir öfkesi varsa bunu itfaiye ve zabıta aracıyla sökemezsiniz. Şunu da unutmayın: Hemşerilerimizin bize olan sevgisini kamu kaynaklarıyla elde edemeyeceksiniz!

Resmi X hesabından paylaşım yapan Arıkan, tweetine Kayseri İl Başkanlığının resmi X hesabını etiketledi. AK Parti Kayseri İl Başkanlığından henüz bir açıklama gelmedi.

Etiketler
  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Kurum Bülteni
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER SİYASET Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş