Kayseri’de Bisikletçiler uluslararası puanlar toplamak için yarışacak

 Tarih: 19-09-2019 13:29:31   Güncelleme: 19-09-2019 14:00:31
Kayseri 20-21-22 Eylül tarihlerinde Grand Prix Erciyes ve Tour of Kayseri uluslararası yol bisiklet yarışına ev sahipliği yapacak. Müsabakalara 10 ülkeden 150 sporcu katılacak.
 Kayseri’de Bisikletçiler uluslararası puanlar toplamak için yarışacak

Kayseri 20-21-22 Eylül tarihlerinde Grand Prix Erciyes ve Tour of Kayseri uluslararası yol bisiklet yarışına ev sahipliği yapacak. Müsabakalara 10 ülkeden 150 sporcu katılacak.

Kayseri Erciyes kış sporlarının yanında yazın da profesyonel kamp, antrenman, dağ ve tabiat sporları üssü olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Yüksek İrtifa Antrenman Kampları için global bisiklet takımlarının merkezi olmaya başlayan Erciyes Dağı, imajını uluslararası yarışlarla perçinliyor.
Geçtiğimiz haftalarda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına puan veren uluslararası yol bisiklet müsabakalarına ev sahipliği yapan Kayseri yine dünyanın dört bir yanından usta pedalcıların mücadelesine sahne olacak.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği UCI (Union Cycliste Internationale) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş, Velo Erciyes işbirliği kamu kurum ve kuruluşların desteğiyle gerçekleşecek yarışlar 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes 21-22 Eylül’de Tour of Kayseri olmak üzere üç etapta koşulacak.

Dünyanın dört bir yanından bisiklet sporcularının katıldığı müsabakalara Belarus, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Fas, Irak ve Türkiye olmak üzere 10 ülkeden 100 profesyonel bisiklet sporcusu Tokyo Olimpiyat Oyunları’na puan toplamak için üç gün boyunca mücadele edecek.  
20 Eylül Cuma günü Grand Prix Erciyes yarışı 1.2 puan kategorisinde koşulacak. Develi’den başlayacak olan tur 144 km uzunluğunda olup, Tomarza istikametinde devam edip tekrar Develi’de son bulacak.

Tour of Kayseri turu 2.2 uluslararası puan türünde yapılacak. 21 Eylül tarihinde Anadolu Harikalar Diyarı önünden başlayacak müsabakalar Bünyan istikametinden devam edecek. 133 km uzunluğundaki parkur Kayseri Bilim Merkezi önünde son bulacak. 22 Eylül’de ise Kayseri Valiliği önünden start alacak müsabıklar 152 km boyunca pedal çevirerek Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önündeki bitiş çizgisine ulaşmak için kıyasıya yarışacak. 
Yarış programı ise şöyle;

20 Eylül Cuma -  Grand Prix Erciyes 
 11.00: Start (Develi Meydan)
 14.30: Bitiş (Develi Kaymakamlığı önü)
21 Eylül Cumartesi - Tour of Kayseri
11.00: Start (Anadolu Harikalar Diyarı)
14.30: Bitiş (Kayseri Bilim Merkezi)
22 Eylül Pazar - Tour of Kayseri
13.00: Start (Kayseri Valiliği)
17.00: Bitiş (Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü)

 

  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Haber merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KAYSERİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize nasıl buldunuz?
    PUAN DURUMU
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Alanyaspor 7 4 1 2 13 8 14 +5
    2 Sivasspor 7 3 1 3 12 7 12 +5
    3 Trabzonspor 7 3 1 3 13 9 12 +4
    4 Konyaspor 7 3 1 3 10 6 12 +4
    5 Fenerbahçe 7 3 2 2 11 7 11 +4
    6 İstanbul Başakşehir 7 3 2 2 12 9 11 +3
    7 Antalyaspor 7 3 2 2 9 9 11 0
    8 Gaziantep FK 7 3 2 2 12 13 11 -1
    9 Yeni Malatyaspor 7 3 3 1 16 10 10 +6
    10 Galatasaray 7 2 1 4 6 6 10 0
    11 Göztepe 7 2 2 3 6 5 9 +1
    12 Beşiktaş 7 2 3 2 10 12 8 -2
    13 Denizlispor 7 2 3 2 6 8 8 -2
    14 Çaykur Rizespor 7 2 3 2 6 11 8 -5
    15 MKE Ankaragücü 7 2 3 2 6 11 8 -5
    16 Kasımpaşa 7 2 4 1 7 11 7 -4
    17 Gençlerbirliği 7 0 4 3 6 12 3 -6
    18 Kayserispor 7 0 4 3 7 14 3 -7
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Ümraniyespor 7 4 1 2 13 8 14 +5
    2 Hatayspor 7 4 1 2 10 5 14 +5
    3 Balıkesirspor 7 4 2 1 11 8 13 +3
    4 Akhisarspor 7 4 2 1 9 6 13 +3
    5 Fatih Karagümrük 7 3 1 3 12 8 12 +4
    6 Altay 7 3 1 3 11 9 12 +2
    7 Bursaspor 7 4 3 0 11 11 12 0
    8 Keçiörengücü 7 2 0 5 5 3 11 +2
    9 İstanbulspor 7 2 1 4 12 11 10 +1
    10 BB Erzurumspor 7 3 3 1 7 7 10 0
    11 Adana Demirspor 7 2 1 4 8 4 10 +4
    12 Osmanlıspor FK 7 3 3 1 9 10 10 -1
    13 Menemenspor 7 2 4 1 5 11 7 -6
    14 Adanaspor 7 1 3 3 10 12 6 -2
    15 Altınordu 7 1 4 2 8 9 5 -1
    16 Giresunspor 7 1 4 2 6 13 5 -7
    17 Boluspor 7 0 5 2 5 11 2 -6
    18 Eskişehirspor 7 1 5 1 8 14 2 -6
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Manisa FK 8 7 0 1 27 8 22 +19
    2 Samsunspor 8 5 0 3 18 4 18 +14
    3 Yeni Çorumspor 8 6 2 0 12 8 18 +4
    4 Tarsus İdman Yurdu 8 5 3 0 9 10 15 -1
    5 Afjet Afyonspor 8 4 2 2 14 7 14 +7
    6 Zonguldak Kömürspor 8 4 2 2 10 5 14 +5
    7 Sancaktepe Bld 8 4 4 0 16 8 12 +8
    8 Sarıyer 8 3 2 3 6 7 12 -1
    9 Pendikspor 8 3 3 2 8 7 11 +1
    10 Hekimoğlu Trabzon 8 3 3 2 15 18 11 -3
    11 İnegölspor 8 3 4 1 12 8 10 +4
    12 Kırklarelispor 8 2 2 4 6 12 10 -6
    13 Başkent Akademi FK 8 2 4 2 11 12 8 -1
    14 Gümüşhanespor 8 2 5 1 9 13 7 -4
    15 Amed Sportif 8 1 3 4 3 7 7 -4
    16 1922 Konyaspor 8 2 6 0 7 15 6 -8
    17 Hacettepe Spor 8 1 5 2 4 17 5 -13
    18 Şanlıurfaspor 8 0 7 1 0 21 11 -21
    Takım O G M B A Y P AV
    1 Karaköprü Belediyespor 8 5 0 3 9 1 18 +8
    2 Serik Belediyespor 8 5 1 2 16 9 17 +7
    3 Artvin Hopaspor 8 4 0 4 12 6 16 +6
    4 24 Erzincanspor 8 4 1 3 10 4 15 +6
    5 Çatalcaspor 8 4 1 3 11 7 15 +4
    6 Buca FK 8 4 3 1 11 10 13 +1
    7 Şile Yıldızspor 8 3 3 2 6 5 11 +1
    8 68 Aksaray Belediyespor 8 3 3 2 6 5 11 +1
    9 Düzcespor 8 3 3 2 5 5 11 0
    10 Çankaya FK 8 3 3 2 7 8 11 -1
    11 Silivrispor 8 2 3 3 8 7 9 +1
    12 Erzin Spor Kulübü 8 2 3 3 7 8 9 -1
    13 Yeni Orduspor 8 1 1 6 2 3 9 -1
    14 Kızılcabölükspor 8 2 3 3 9 13 9 -4
    15 Sultanbeyli Bld. 8 1 3 4 4 7 7 -3
    16 Yomraspor 8 1 4 3 3 8 6 -5
    17 Tokatspor 8 0 6 2 5 12 2 -7
    18 Manisaspor 8 0 6 2 3 16 4 -13
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     18/10/2019 Galatasaray vs Sivasspor
     19/10/2019 Antalyaspor vs Gençlerbirliği
     19/10/2019 İstanbul Başakşehir vs Göztepe
     19/10/2019 Trabzonspor vs Gaziantep FK
     19/10/2019 MKE Ankaragücü vs Beşiktaş
     20/10/2019 Kayserispor vs Kasımpaşa
     20/10/2019 Alanyaspor vs Çaykur Rizespor
     20/10/2019 Denizlispor vs Fenerbahçe
     21/10/2019 Konyaspor vs Yeni Malatyaspor
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     18/10/2019 Akhisarspor vs Eskişehirspor
     19/10/2019 Hatayspor vs Adana Demirspor
     19/10/2019 Bursaspor vs Ümraniyespor
     19/10/2019 Menemenspor vs BB Erzurumspor
     20/10/2019 Keçiörengücü vs Balıkesirspor
     20/10/2019 Boluspor vs Giresunspor
     20/10/2019 Adanaspor vs İstanbulspor
     20/10/2019 Altınordu vs Altay
     21/10/2019 Fatih Karagümrük vs Osmanlıspor FK
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     19/10/2019 Van Spor vs Sivas Belediyespor
     19/10/2019 Eyüpspor vs Ankara Demirspor
     19/10/2019 Tuzlaspor vs Bodrumspor
     20/10/2019 Bayburt Özel İdare Spor vs Ergene Velimeşe
     20/10/2019 Elazığspor vs Kahramanmaraşspor
     20/10/2019 Kastamonuspor 1966 vs Uşak Spor
     20/10/2019 Kırşehir Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
     20/10/2019 Bandırmaspor vs Niğde Anadolu FK
     20/10/2019 Sakaryaspor vs Etimesgut Belediyespor
    Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
     19/10/2019 Çankaya FK vs Yomraspor
     19/10/2019 Silivrispor vs Artvin Hopaspor
     20/10/2019 Karaköprü Belediyespor vs Tokatspor
     20/10/2019 24 Erzincanspor vs 68 Aksaray Belediyespor
     20/10/2019 Düzcespor vs Yeni Orduspor
     20/10/2019 Erzin Spor vs Çatalcaspor
     20/10/2019 Serik Belediyespor vs Sultanbeyli Bld.
     20/10/2019 Şile Yıldızspor vs Manisaspor
     20/10/2019 Buca FK vs Kızılcabölükspor
    HABER ARŞİVİ
    GAZETEMİZ
    ŞANS OYUNLARI
    YUKARI