İyi Partili Göker Gözütok'tan Mustafa Yalçın'a Avşarlara bu kulübeyi mi layık gördünüz

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, ilçede ikamet eden Avşar, Çerkez ve Alevi toplumunun kendi kültürlerini yaşatmaları için kültür merkezleri kurma sözünü vermişti.
 Tarih: 18-03-2024 12:56:49
İyi Partili Göker Gözütok'tan Mustafa Yalçın'a Avşarlara bu kulübeyi mi layık gördünüz

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, ilçede ikamet eden Avşar, Çerkez ve Alevi toplumunun kendi kültürlerini yaşatmaları için kültür merkezleri kurma sözünü vermişti.

Seçime 10 gün kala Ak Parti Talas Belediye Başkan Adayı Mustafa Yalçın’ın Avşar toplumuna kültür merkezi için apar topar adeta bir kulübeye benzeyen yapıyı göstermesine sert ifadelerle tepki gösterdi. Gözütok, “Panikle yaptığınız her işiniz kaybetmekten korktuğunuz koltuğunuz için” dedi.

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, seçim çalışmalarına başladığı ilk günlerde ilçede ikamet eden değişik toplumların kültürlerini yaşayıp ileriki kuşaklara aktarmalarına yardımcı olmak için kültür merkezleri kuracağının sözünü vermişti. Gözütok, Avşar, Çerkez ve Alevi toplumunun Talas’ta nüfus olarak yoğun olduklarını ama bu insanların kültürel dinamiklerini diri tutmaları için bir değersizleştirildiklerine vurgu yaparak bu toplumların görmezden gelinemeyeceğini her fırsatta dile getirmişti.

Yaptığı açıklamalar ve proje çıkışlarıyla Talaslıların gönlünde taht kurmayı başaran Göker Gözütok’a rakipleri AK Parti ve CHP adaylarından sabotajlar peş peşe gelmişti. CHP adayı Kaymakamlığa dilekçe vererek Göker Gözütok’un afişlerinin ilçeden kaldırılmasını isterken, AK Parti adayı ise Gözütok’un projesi olan kültür merkezini seçime sayılı günler kala taklit etti ve adeta kulübeden farksız bir yapıya ‘Avşar Kültür Evi’ tabelası diktirdi.Ak Parti adayının bu tavrının el gördülük bir tavır olduğuna dikkat çeken Gözütok, Avşar toplumunun bu kulübeden daha büyük bir kültür merkezini hak ettiğini söyledi. 

Gözütok eleştirilerinde şu sözlere yer verdi:Biz projelerimizde Avşarlara, Çerkezlere Alevilere kültürlerimizi yaşatacağımız kültür merkezleri yapacağımızın sözünü vermiştik. Seçime 10 gün kala Avşarlara layık gördüğünüz kültür kulübesinin levhası kulübeden büyük olmuş. Bu kulübe nüfusunun yarısı Avşar olan Talas’a olmadı, yakışmadı. Her işiniz göstermelik her işiniz el gördülük. Panikle yaptığınız her işiniz kaybetmekten korktuğunuz koltuğunuz için. En iyisini yapmak için geliyoruz az kaldı

 

  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Basın Bülteni
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER SİYASET Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş