İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yeni Sanayi esnafını ziyaret etti

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, esnaf ziyaretlerine Yeni Sanayi ile devam etti.
 Tarih: 13-02-2024 18:45:05
İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yeni Sanayi esnafını ziyaret etti

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, esnaf ziyaretlerine Yeni Sanayi ile devam etti. Yeni Sanayi esnafını dinleyen Kazım Yücel, "Yeni sanayi Kayserimize hiç yakışmıyor. Esnafımız bu ortamda çalışmayı hak etmiyor. Sanayinin cadde ve sokakları delik deşik, her yer hurda yığınına dönmüş durumda. Esnafımız, sanayiye gerekli önemin verilmemesinden dert yanıyor ve İYİ'lerin başkanlığını dört gözle bekliyor" şeklinde konuştu.
Türkiye 31 Mart seçimlerine hazırlanırken; Türkiye'nin ve Kayseri'nin İYİ'leri de dört gözle bekleniyor. Kayseri'nin İYİ'leri de sokak sokak, cadde cadde, ev ev, dükkan dükkan gezmeye devam ediyor. Kayseri'nin İYİ'lerinin uğradığı her yer coşku ile doluyor ve herkesi bir heyecan kaplıyor. Heyecanın yaşandığı adres bu kez Kocasinan ilçesindeki Yeni Sanayi oldu. İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, bu kez Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurdaer Şahin ile birlikte Yeni Sanayi esnafını ziyaret etti. Yücel ve Şahin, dükkan dükkan dolaşarak esnafın sıkıntılarını dinledi ve notlarını aldı.
Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, "Kayseri'yi adım adım dolaşıyoruz. Esnafımızı ve vatandaşlarımızı dinliyoruz. Gittiğimiz her yerde maalesef hep ötekilenmişlikler, umursanmazlıklar, duymazdan gelinmelerle karşılaşıyoruz.  Genel siyasetin üzdüğü esnafımızı ve vatandaşlarımızı  yerel yöneticiler de üzmüş durumda. Seçimden seçime verilen sözler, yerine gelmeyen projeler vs.  Bunlar yetmiyormuş gibi bir de yeni söz veriyorlar. Esnafımız ve vatandaşımız bunlara artık kanmıyor. Yeni  Sanayi de sözlerin verilip ama tutulmadığı alanlardan birisi. Sanayiye girdiğinizde Kayseri'ye yakışmayan görüntülerle karşılaşıyorsunuz. Caddeler ve sokaklar bakımsız, temizlik yetersiz, düzensiz görüntüler. Sanki burası savaştan çıkmış ve öylece kalmış gibi. Hiçbir esnafımız bunu hak etmiyor. Burası Kayseri evinin bir odası. Buraya Kayseri'ye yakışır şekilde ihtimam göstermemiz lazım. Dükkanları  belli bir düzene sokak lazım.  Caddeleri ve sokakları Kayseri'ye yakışın şekilde asfaltlayıp yaya yollarını yapmak lazım. Gelişi güzel ortalıkta duran hurdaların da esnafımızın isteği ve talepleri doğrultusunda ekonomiye kazandırmak lazım. Çevre düzenlemesi, yeşil alanları ile Yeni Sanayimizi yağdan, pastan ve kirden kurtarmamız lazım. Esnafı sadece ziyaret etmekle bu işler yerine gelmiyor. Bugüne kadar da zaten bir şey yapılmamış. Biz, Kocasinan Belediye Başkanı  olacak Yurdaer Şahin başkanımla burayı öncelikli hizmetler arasında ilk sıralara koyacağız. Esnafımıza daha yaşanabilir ve Kayseri'ye yakışır bir sanayi sunacağız. Onların her derdi ile dertlenip, sıkıntılarını hemen çözeceğiz. Yakışmıyor, gerçekten bu görüntüler Kayserimize hiç yakışmıyor" dedi.
Esnafın ve sanayide  araç tamiri yaptırmak için gelen vatandaşların da büyük teveccühü ile karşılandıklarını belirten Yücel, "Her gittiğimiz yer gibi Yeni Sanayi esnafının da İYİ'leri beklediğine şahit olduk. Bugüne kadar istekleri ve talepleri hep ötelenmiş.Hem esnafımız hem vatandaşlarımız artık bunlara yeter diyor. Bunu da çekinmeden ifade ediyor ve bizi bekliyor. Biz de onlara söz veriyoruz. İYİ'lerle esnafımızın çalışma ortamı İYİ olacak.  İYİ'lerin başkanlığında onlar hep İYİ olacak" diyerek sözlerini bitirdi.

 

Etiketler
  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Kurum Bülteni
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER SİYASET Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş