Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında “Sağlık Bilimleri Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.
 Tarih: 16-02-2024 18:24:56
Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında   İş Birliği Protokolü İmzalandı

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında “Sağlık Bilimleri Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Türkiye’nin bilimsel, kültürel, sosyal ve ekonomik yönlerden ilerlemesini ve gelişmesini ilgilendiren sorunlarını, diğer kuruluşlarla iş birliği yaparak kamu kuruluşlarına önerilerde bulunmak suretiyle öğretim ve araştırma konusu yapmak, sonuçlarını toplumun yararına sunmak ve kamu kuruluşlarınca istenecek inceleme ve araştırmaları sonuçlandırarak düşüncelerini ve önerilerini bildirmek amacıyla hazırlanan protokol, iki üniversite arasında yapılacak her türlü akademik, teknik ve mesleki eğitim ve öğretim iş birliği ile proje gibi ortak çalışmaları kapsıyor.

İş birliği protokolü ile yüksek lisans ve doktora programı öğrencilerine, üniversitelerin vereceği lisansüstü eğitim programları ile eğitim iş birliği kapsamındaki farklı eğitimlere katılma hakkı tanındı.

Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalarının ardından iş birliği protokolü, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız tarafından imzalandı.

Etiketler
  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Kurum Bülteni
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş