Büyükkılıç: "Bünyan'da İçme Suyu Kalitesini Arttırıyoruz"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde içme suyunun kalitesini arttırarak mevcut hatları daha güçlü hale getirebilmek için 3 bin 850 metre terfi hattı imalatı gerçekleştirildiğini kaydetti.
 Tarih: 22-02-2024 15:09:37
 Büyükkılıç:

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde içme suyunun kalitesini arttırarak mevcut hatları daha güçlü hale getirebilmek için 3 bin 850 metre terfi hattı imalatı gerçekleştirildiğini kaydetti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde yerleşim yerlerini içme suyu ve kanalizasyon altyapı ağı ile donatmaya devam ediyor.

Merkez, ilçe ayrımı yapmadan eşit hizmet anlayışı ile seferber olan KASKİ, bir yandan yeni içme suyu hattı imalatlarını son hızla sürdürürken, diğer yandan zamanla işlevini yitirmeye başlayan mevcut hatları ise son teknoloji malzemeler kullanarak değiştiriyor.

“İhtiyaca Uygun Talepleri Değerlendiriyoruz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kent genelinde altyapı ile ilgili tüm talepleri değerlendirerek ihtiyaca uygun şekilde projeleri hayata geçirmeye gayret ettiklerini belirtti. Başkan Büyükkılıç, özellikle kaliteli ve sağlıklı içme suyu temini noktasında tüm imkânları seferber ettiklerini kaydetti.

‘Sağlıklı altyapı sağlıklı gelecek’ ilkesiyle altyapıyı en güçlü hale getirebilmek için KASKİ’nin gece gündüz demeden merkez ve ilçelerde faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürdüğünü belirten Büyükkılıç şunları dile getirdi:

“Vatandaşlarımızdan gelen talepler bizim için çok önemli. Çünkü onlar bizim baş tacımız.  Bütün istek ve talepleri dinleyerek ihtiyaca uygun şekilde imkânlarımız ölçüsünde çalışma yapıyoruz. İlçelerimizde özellikle yaz aylarında nüfus artışına bağlı olarak bazı bölgelerde ortaya çıkan olası su yetersizliğini ortadan kaldırmak ve su kalitesini daha da arttırmak için bazı önlemler alıyoruz. Bu kapsamda Bünyan ilçemize bağlı Akmescit Mahallesi’nde yeni nesil, uzun ömürlü OPVC borularla 3 bin 850 metre terfi hattı imalatı gerçekleştiriyoruz. Amacımız bölgede yer alan mevcut hatları güçlendirerek içme suyunu daha yeterli ve kaliteli yapıya kavuşturmak. KASKİ ekiplerimiz bölgede çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Proje tamamlandığında bölge halkımız uzun ömürlü ve daha sağlıklı altyapıya kavuşmuş olacak.”

Mahalle sakinleri de gerçekleştirilen çalışmadan dolayı memnun olduklarını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve KASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Etiketler
  Editör: Adnan Korkmaz   Kaynak: Kurum Bülteni
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER KAYSERİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş