10 Kafkas Derneğinden Mutlu AKKAYA’ya Destek

Kayseri’de faaliyet gösteren 10 derneğin katılımıyla oluşturulan Kafkas Dernekleri Birlik Platformu’ndan Mutlu AKKAYA’ya tam destek mesajı geldi.
 Tarih: 01-05-2023 08:51:07
10 Kafkas Derneğinden Mutlu AKKAYA’ya  Destek

Kayseri’de faaliyet gösteren 10 derneğin katılımıyla oluşturulan Kafkas Dernekleri Birlik Platformu’ndan Mutlu AKKAYA’ya tam destek mesajı geldi.

10 derneğin yönetim kurulu üyeleri ve onur kurulu üyeleriyle birlikte Birleşik Kafkasya Derneği’nde gerçekleştirilen kahvaltı programında bir araya gelen Kafkas Dernekleri Birlik Platformu’nu oluşturan derneklerin Yönetim ve Onur Kurulu Üyeleri  yaklaşan 14 Mayıs seçimlerinde Kayseri Bağımsız Milletvekili Adayı Mutlu AKKAYA’ya tam destek açıklaması yaptı.

Programda söz alan Birleşik Kafkasya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cemil GÖRÜCÜ, Kayseri Kafkas Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurşah ÖZYÜREK yıllardır sivil toplum kuruluşlarımızda önemli görevler üstlenen ve tüm toplumumuzu en iyi şekilde temsil edeceğine inandıkları Mutlu AKKAYA’ya destek mesajı verdi.

Dernek başkanlarının konuşmalarından sonra söz alan Kayseri 28. Dönem Bağımsız Milletvekili Adayı Mutlu AKKAYA, adaylıklarını açıkladıkları günden itibaren sadece Çerkes toplumunun değil, partilerin mevcut listelerinde toplumlarının temsil edilmediğini düşünen her kesimden çok olumlu dönüşler olduğunu ve her kesimden destek mesajları aldıklarını belirtti. Mutlu AKKAYA konuşmasında; “14 Mayıs Seçimleri için çıktığımız bu yola sadece Çerkeslerin değil Kayseri’de yaşayan ve kendisinin temsil edilmediğini düşünen tüm Kayserililerin adayı olarak yola çıktık. Çıktığımız günden bu güne de müthiş bir takım çalışması ve büyük bir azimle başarı yolunda ilerliyoruz. Tüm kesimlerden harika destek mesajları geliyor ve bu enerjiyle kazanacağımıza inancımız tam.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Destek mesajı veren dernekler;

Kayseri Kafkas Derneği

Birleşik Kafkasya Derneği

Uzunyaylalılar Derneği

Kafkas Çeçen – İnguş Kültür ve Dayanışma Derneği

Kayseri Karaçay Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Methiyeliler Derneği

Aşağı Borandereliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Örenşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği

Kaynarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği

İnliörenliler Kültür, Yardım ve Dayanışma Derneği

  Editör: Adnan Korkmaz
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER KAYSERİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • Tüm Anketler
    Web sitemize Beğendinizmi?
    HABER ARŞİVİ
    YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş